A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Om distriktet

Styrelsen 2019

Distriktsstyrelsen Från Vänster: Håkan Bengtsson Kjell Midér Berit Lundgren Karin Jacobson Janette Bäckman Birgitta Olsson Göran Tägtström Viveka Morelius Lars Östlund Saknas på bilden: Bo A Johansson Lars Forsberg Ulla Bäckström och Håkan Karlsson

STYRELSEN        
         
 Ordförande

Göran Tägtström

Engelbrektsg 22 784 31 Borlänge 0243-237460
  goran.tagtstrom@telia.com     070-5858752
Kassör Lars Östlund Menuettvägen 14 784 43 Borlänge 0243-174 60
  bula.ostlund@telia.com     070-796 25 87
Studieorg Berit Lundgren Lissagatan 28

782 31Malung

 070-2098120
  berit_lundgren@yahoo.se      
Ledamot Karin Jacobson Sjötägtsvägen 27 791 93 Falun 023-313 02
  karin.m.jacobson@telia.com     070-355 70 64
Ledamot Janette Bäckman Dalvik 529 791 92 Falun 0243-611 61
  janette.b@outlook.com     073-068 75 16
Ledamot Bo A Johansson Slåttervägen 8 771 40 Ludvika 0240-19921
  bo.allan.johansson@gmail.com     070-5364144
Ledamot Birgitta Olsson Box 48 780 61 Öje 0248-702 25 
  birgitta-2009(at)live.se     073-413 19 95 
Ledamot Kjell Midér Nordlandervägen 8 770 30 Smedjebacken 0240-703 23
 Vice Ordf kjell.mider@telia.com     076-847 03 23
Ledamot Håkan Bengtsson Grönsinkav. 4 774 68 Horndal 070-6479115
  hakanbeson@gmail.com      
         
Ersättare Lars Forsberg Ängsvägen 24 780 51 Dala Järna 070-671 17 60
  lars.forsberg@assistansunionen.se      
Ersättare Ulla Bäckström Norrvägen 2 775 70 Krylbo 0226-61633
  ulla.backstromkatt@gmail.com     073-0730128
Ersättare  Viveka Morelius Engelforsvägen 2 776 72 Långshyttan 070-4954243
  vivela.morelius@gmail.com      
Ersättare Håkan Karlsson Yttre Heden 102 783 90 Säter 070-5324164
   hakan_r_karlsson@hotmail.com      
 Protokoll skrivs av Maria Wikblad        
ARBETSUTSKOTT        
TF Orförande Göran Tägtström Engelbrektsg. 22 784 31 Borlänge 070-5858752
Kassör Lars Östlund Menuettvägen 14 784 43 Borlänge 0243-174 60
Vice ordf. Kjell Midér Nordlanderv 8 777 30 Smedjebacken 076-8470323
Studieorg Berit Lundgren Grönlandsvägen 29 782 31 Malung 070-2098120
         
PRO:S REPRESENTANTSKAP        
Ledamot Håkan Bengtsson  Grönsinkav 47  774 68 Horndal  070-6479115
Ersättare Birgitta Olsson  Box 48  780 61 Öje  073-4131995
Ersättare Ulla Bäckström  Norrängsv. 2  775 70 Krylbo  073-0730128
Ledamot Lars Östlund  Menuettvägen 14  784 43 Borlänge  070-7962587
Ersättare Kjell Midér  Nordlanderv. 8  777 30 Smedjebacken  076-8470323
Ersättare Janette Bäckman  Dalvik 529  791 92 Falun  073-0687516
         

REVISORER

 

       

Ordinarie

Curt Lindenbrandt Generatorgatan 3A 731 34 Ludvika 070-341 43 81
  curth.I@tele2.se      
Ordinarie Curt Söderberg Utsiktsv.17 783 34 Säter 070-312 92 15
  curtsoderberg@tele2.se      
Ersättare Kaj Lund Månsgatan 3 784 53 Borlänge 070-788 14 28
Ersättare Rolf Thörn Krontalsv. 17c 744 62 Avesta 070-365 59 49
       
LANDSTINGETS PENSIONÄRSRÅD
 t. o m december 2022      
Ordinarie Karin Jacobson Sjötägtsvägen 27 791 93 Falun 023-313 02
Ledamöter Rolf Fällman Skäjsnäsväg. 338 792 97 Mora 0250-911 09
  Janette Bäckman Dalvik 529 791 92 Falun 070-0687516
 Ersättare Kjell Midér Nordlandervägen 8 777 30 Smedjebacken 0240-703 23
  Ulla Bäckström Norrängsvägen 2 775 70 Krylbo 0226-613 33
  Birgit Ivarsson Stobyns Bygata 8 785 35 Malung 070-292 97 00
           
 
 

Vi använder cookies för att ge dig den bästa möjliga upplevelsen av vår hemsida.